Aktualności

środa, Luty 15, 2023, 15:39

Podczas odbywających się w dniach 10-12 lutego Halowych Mistrzostw Polski U18 w Rzeszowie zawodniczka Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje Hanna Owczaruk zdobyła brązowy medal w biegu na 600m. Zawody odbyły się w nowoczesnej hali lekkoatletycznej należącej do Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zanim Hania awansowała do Finału dzień wcześniej pewnie zwyciężyła w biegu eliminacyjnym uzyskując czas 1:37,92, który dał jej bezpośredni awans do niedzielnego finału. W biegu finałowym stawka sześciu zawodniczek była bardzo wyrównana o czym świadczyły rekordy życiowe zawodniczek z tego sezonu. Ostatecznie po zaciętej walce na ostatnich metrach Hania Owczaruk zajęła 3. Miejsce w biegu finałowym z czasem 1:37,45 ulegając rywalkom z Bytomia oraz Wrocławia. Warto dodać, że Hania wystartowała po raz pierwszy w kategorii juniorek i od razu potwierdziła wysoką formę zdobywając medal na imprezie mistrzowskiej. Na tych samych Mistrzostwach wystartowała Zuzanna Ziomko, która rywalizowała na dystansie 300m. Zuzia w biegu eliminacyjnym uzyskała swój najlepszy czas w sezonie 42,08 co dało jej awans do niedzielnego Finału B. W finale Zuzia pobiegała minimalnie wolniej przebiegając linię męty na czwartym miejscu z czasem 42,23 i ostatecznie zajęła 10. Miejsce. Wyjazd na zawody dofinansowany z budżetu Gminy Międzyzdroje.