Aktualności

Wtorek, Luty 13, 2024, 08:45

Podczas odbywających się w dniach 9-11 lutego Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 we Wrocławiu zawodniczka Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje Hanna Owczaruk zdobyła srebrny medal w biegu na 600m. Zawody odbyły się w nowoczesnej hali lekkoatletycznej KGHM Ślęza Arena we Wrocławiu. Zanim Hania awansowała do Finału dzień wcześniej pewnie zwyciężyła w biegu eliminacyjnym uzyskując czas 1:36,50, który dał jej bezpośredni awans do niedzielnego finału. W biegu finałowym stawka siedmiu zawodniczek była bardzo wyrównana o czym świadczyły rekordy życiowe zawodniczek z tego sezonu. Ostatecznie po zaciętej walce na ostatnich metrach Hania Owczaruk zajęła 2. Miejsce w biegu finałowym z czasem 1:35,03 ulegając tylko rywalce z Wrocławia. Hania po raz kolejny potwierdziła, że potrafi przygotować formę na imprezę mistrzowską zdobywając kolejny medal do kolekcji. Na tych samych Mistrzostwach wystartowała Zuzanna Ziomko, która rywalizowała na dystansie 400m. Zuzia w biegu eliminacyjnym uzyskała swój najlepszy wynik 59,47 co dało jej awans do niedzielnego Finału B. W finale Zuzia pobiegała minimalnie wolniej przebiegając linię męty na czwartym miejscu z czasem 61,67 i ostatecznie zajęła 10. Miejsce w Polsce. W konkursie trójskoku w kategorii U18 świetnie zaprezentował się Kacper Caban, który ustanawiając rekord życiowy wynikiem 12,67 zajął wysokie 9. Miejsce. Kacper dopiero zaczyna przygodę z trójskokiem, a już potrafi rywalizować z najlepszymi w Polsce zawodnikami. Czwarta nasza zawodniczka Nela Zygmunt przystąpiła do rywalizacji na dystansie 200m, jednak popełniony falstart w biegu eliminacyjnym wykluczył ją z rywalizacji. Wyjazd na zawody dofinansowany z budżetu Gminy Międzyzdroje.