Aktualności

Poniedziałek, Maj 4, 2020, 08:59 | Brak komentarzy »

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 wznawiamy treningi w we wszytskich grupach. Treningi jak narazie będą się odbywały tylko na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w każdy wtorek i czwartek. Informacje w jakiej grupie znajduje się dany zawodnik oraz o której godzinie będą odbywać się treningi rodzice otrzymają w osobnej wiadomości sms. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa przed, w trakcie i po każdym treningu. Prosimy również o dostosowanie się do procedur organizacji zajęć, które znajdują się poniżej: 

POBIERZ: ZGODA NA UDZIAŁ W TRENINGACH W WARUNKACH OBOWIĄZUJĄCEGO STANU EPIDEMII

  

Procedura organizacji zajęć sportowych w programie Lekkoatletyka dla każdego! w okresie „ nowej sportowej rzeczywistości” od dnia 4 maja 2020r.

*** W kwestiach nieregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie znajdują  wytyczne Ministerstwa Sportu oraz Ministerstwa Zdrowia

1. Organizatorem zajęć sportowych, w imieniu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i programu Lekkoatletyka dla każdego! jest Akademia Lekkoatletyczna Międzyzdroje z którą zostało wcześniej zawarte stosowne porozumienie.

2. W zajęciach mogą uczestniczyć zawodnicy grup I-VI szkół podstawowych, GSP i GSU.

3. Treningi mogą być organizowane na sportowych obiektach otwartych takich jak: stadiony lekkoatletyczne, wielofunkcyjne boiska sportowe, boiska orlik, oddzielnie wyznaczone rzutnie i skocznie, boiska rozgrzewkowe, siłownie zewnętrzne i inne o podobnym charakterze lub w terenie (las, park).

4. W zajęciach grupowych może brać udział jednorazowo, na wyznaczonym obiekcie maksymalnie 24 osoby. Pobyt w miejscu treningu innych osób, w tym rodziców lub opiekunów jest niedopuszczalny chyba, że administrator obiektu wyznaczy specjalne strefy dla rodziców/opiekunów na trybunach obiektu. Należy w maksymalny sposób ograniczyć kontakty uczestników zajęć i pracowników obsługi obiektu.

5. Harmonogram zajęć zostaje opracowany w porozumieniu z administratorem obiektu sportowego na podstawie wcześniej zawartego porozumienia. Zalecana jest rezerwacja obiektów on-line lub telefoniczna.

6. Za transport dzieci na zajęcia odpowiadają rodzice lub prawni opiekunowie. 

7. Administrator obiektu lub klub organizujący zajęcia jest zobowiązany w przejrzysty sposób poinformować uczestników i ich rodziców o trybie organizacji zajęć ze szczególnym wskazaniem godzin i miejsc realizacji treningów, miejsc parkingowych, dróg przemieszczania, możliwości kontaktu z trenerem itp. Na obiekcie, w widocznym miejscu, powinna być umieszczona tablica informacyjna, na której przedstawiono informacje o obowiązujących procedurach (w ośrodkach i kompleksach sportowych sugerowane umieszczenie procedur w kilku widocznych miejscach, np. przy każdym wejściu na obiekt)

8. Trener prowadzący zajęcia zobowiązany jest posiadać aktualną listę uczestników zajęć do przedstawienia na każde wezwanie obsługi obiektu lub osoby wizytującej.

9. Zajęcia sportowe trwają od 60 do 90 minut. 

10. Wskazane jest aby administrator obiektu udostępnił WC z umywalką.

11. Wszyscy uczestnicy muszą posiadać aktualną zgodę rodziców na udział w zajęciach w okresie zagrożenia epidemiologicznego.

12. Przed wejściem na obiekt sportowy wszystkich uczestników obowiązuje dezynfekcja rąk. Zabieg ten powtarzamy po wyjściu z obiektu. Dozowniki do dezynfekcji zapewnia administrator obiektu lub organizator zajęć.

13. Trener, zawodnik, w trakcie zajęć na obiekcie, nie ma obowiązku stosować maseczki i rękawiczek.

14. Zalecany jest bufor czasowy do 15 minut pomiędzy jednostkami treningowymi w celu bezkontaktowej wymiany grup ćwiczebnych oraz dezynfekcji urządzeń i sprzętu sportowego.

15. W trakcie zajęć zawodników i trenera obowiązuje zachowanie odległości nie mniejszej niż 2 metry od siebie.

16. Zawodnicy i trener przybywają na zajęcia w stroju sportowym. Nie ma możliwości korzystania w szatni depozytowej lub przebieralni.

17. Rekomendowane jest systematyczne odkażanie rąk w trakcie zajęć, np. w czasie przerw wypoczynkowych, obowiązkowo po kontakcie ze sprzętem sportowym typu płotki, kule, młoty itp. przy korzystaniu z bidonów czy butelek z napojami. Zaleca się aby każdy uczestnik zajęć posiadał swój płyn dezynfekujący.

18. Konieczna jest rezygnacja z uprzejmości polegających na podaniu sobie ręki przy powitaniu i pożegnaniu po zajęciach.

19. Za pełne wykonanie powyższych procedur odpowiedzialny jest trener prowadzący zajęcia.


Wtorek, Kwiecień 21, 2020, 08:05 | Brak komentarzy »

Ze względu na ogłoszony zakaz organizacji imprez sportowych spowodowany koronawirusem COVID-19 zaplanowane na kwiecień i maj Międzyzdrojskie Czwartki Lekkoatletyczne zostają odwołane.


środa, Kwiecień 8, 2020, 11:53 | Brak komentarzy »


Czwartek, Marzec 26, 2020, 11:18 | Brak komentarzy »

W związku z ogłoszonym stanem epidemii zawieszamy zajęcia
szkoleniowe w grupach do odwołania.
Uczestnicy zajęć chcący ćwiczyć indywidualnie w domu
proszeni są o kontakt z trenerem prowadzącym.


środa, Luty 26, 2020, 20:47 | Brak komentarzy »

Podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów U18 w dniach 14-16.02.2020 rozgrywanych w Toruniu zawodnik Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje Artur Udycz zajął wysokie 5. miejsce w biegu na 300m. Artur bardzo pewnie przebrnął przez sobotnie eliminacje uzyskując szósty wynik 35,61 (rekord życiowy oraz rekord klubu). W niedzielnym finale nasz zawodnik biegał po pierwszym torze, który jest niestety najgorszy ze względu na ostry łuk. Pomimo niedogodnego toru Artur potrafił nawiązać rywalizację z najlepszymi sprinterami w Polce zajmując 5. miejsce z wynikiem 36,32. Sukces Artura bardzo cieszy ponieważ trenuje dopiero 1,5 roku i jest bardzo perspektywicznym zawodnikiem na sezon letni. Obecnie objęty jest szkoleniem kadrowym, który umożliwia udział w obozach i zgrupowaniach sportowych. Aktualne sukcesy są wynikiem wyczerpujących i mozolnych treningów, które odbywają się na bezpłatnych Międzyzdrojskich obiektach sportowych. Niestety każdy wyjazd na takie zawody jak Mistrzostwa Polski czy sam proces przygotowania treningowego wiąże się z dużymi kosztami, dlatego zwracamy się do potencjalnych sponsorów o pomoc w wsparciu Artura do dążenia do mistrzostwa sportowego.


Copyright ©2019 Akademia Lekkoatletyczna Międzyzdroje, All Rights Reserved.