Aktualności

Wtorek, Maj 10, 2022, 10:24

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy i zawodniczki Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje, którzy wystartowali w dniu 7 maja w Ogólnopolskim Mitingu Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego w Białogardzie. Nie zawiedli nasi sprinterzy, którzy zajęli czołowe lokaty. Nasz junior Artur Udycz zwyciężył w biegu na 300m z wynikiem 36,25. Zuzanna Ziomko zajęła drugie miejsce w biegu na 200m-26,21 PB oraz trzecie miejsce w biegu na 300m-41,25 SB. Bardzo dobry rezultat osiągnęła Maja Czajkowska kategoria U14 w biegu na 200m-28,29, jest to obecnie drugi wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej. Szymon Kozłowski w debiucie na dystansie 600m osiągnął rezultat 1:33,90 PB. Wyjazd na zawody dofinansowany z budżetu Gminy Międzyzdroje.

Wtorek, Kwiecień 26, 2022, 14:08

Zawodniczki i zawodnicy Akademii Lekkoatletycznej zainaugurowali sezon lekkoatletyczny na stadionie podczas Mistrzostw Województwa „Lekkoatletyka dla Każdego” w Szczecinie w dniu 24.04.2022 r. W zawodach wystartowało ponad 500 uczestników w kategoriach wiekowych U12, U14 i U16. Nasz klub reprezentowało 18 zawodników, którzy łącznie zdobyli dziewięć medali Mistrzostw Województwa (trzy złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale). Nasi zawodnicy wystartowali  w takich konkurencjach jak biegi na 60m, 100m, 300m, 80m ppł, wzwyż, skok w dal. Na początku sezonu nasi najmłodsi zawodnicy pokazali wysoką formę ustanawiając nowe rekordy  życiowe. Wyjazd na zawody dofinansowany z budżetu Gminy Międzyzdroje.

Brązowy medal – Amelia Skupin U16 300m-45,41 PB

Marika Tymińska U12 60m-9,74 PB (6. Miejsce), skok w dal-3,55 PB (5. Miejsce)

Liliana Leszczyńska U12 300m-55,71 PB

Iga Kowalska U12 60m-10,13 PB, skok w dal-3,33 PB

Faustyna Kmera U14 wzwyż-105cm, skok w dal-3,54

Zosia Stefańska U14 100m-14,42 (8. Miejsce), skok w dal-4,28 (6. Miejsce)

Maja Czajkowska U14 300m-48,65 PB (4. Miejsce)

Wtorek, Kwiecień 12, 2022, 11:23

Reprezentacja zawodniczek i zawodników Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje wystartowała w Szczecinie w Halowych Mistrzostwach Województwa „Lekkoatletyka dla Każdego”. Zawody zostały rozegrane w kategoriach U12, U14 i U16 w konkurencjach biegowych i technicznych. Start w zawodach był sprawdzianem formy przed zbliżającą się rywalizacją na stadionie na świeżym powietrzu. W mistrzostwach wystartowało prawie 500 zawodniczek i zawodników z województwa zachodniopomorskiego.

Złoty medal i rekord życiowy w kategorii U16 zdobył Szymon Kozłowski w biegu na 60m-7,72 PB.

Złoty medal zdobyła również Nela Zygmunt U16 w skoku wzwyż-150cm PB.

Brązowy medal zdobył Kacper Caban U16 w skoku w dal-4,82.

4. Miejsce zajął Mateusz Bochna U14 w skoku w dal-4,24 PB.

5. Miejsce zajęła Hanna Owczaruk U16 w biegu na 60m-8,52.

6. Miejsce zajęła Gabriela Sobańska U16 skok w dal-4,14 PB.

7. Miejsce zajęła Marika Tymińska U12 w biegu na 60m-9,62 PB.

7. Miejsce zajął Jędrzej Polakowski U12 w biegu na 60m-9,89 PB.

Pozostali nasi zawodnicy osiągali wysokie lokaty często bijąc własne rekordy życiowe. Wyjazd na zawody dofinansowany z budżetu Gminy Międzyzdroje.