Aktualności

Wtorek, Luty 27, 2024, 09:31

Zawodniczki i zawodnicy Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje wystartowali w Halowych Mistrzostwach Województwa „Lekkoatletyka dla Każdego”. Zawody odbyły się 24 lutego w hali lekkoatletycznej w Szczecinie gdzie rywalizowało prawie 500 uczestników z całego województwa zachodniopomorskiego. Spośród wszystkich naszych zawodniczek i zawodników najlepiej wystartowała Liliana Leszczyńska, która zdobyła dwa srebrne medale. Pierwszy srebrny medal Lilka zdobyła w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 145cm (rekord życiowy), a drugi srebrny medal zdobyła w biegu na 60m-8,44 (rekord życiowy). Kolejny medal brązowy zdobyła Weronika Leszczyńska w biegu na 60m z wynikiem 8,56 (rekord życiowy). Oprócz emocji związanych z rywalizacją sportową dzieci odwiedziły również park trampolin, w którym mogły zaprezentować swoje umiejętności skocznościowe. Wyjazd na zawody dofinansowany z budżetu Gminy Międzyzdroje. Pozostałe wyniki naszych reprezentantów:

Wtorek, Luty 13, 2024, 08:45

Podczas odbywających się w dniach 9-11 lutego Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 we Wrocławiu zawodniczka Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje Hanna Owczaruk zdobyła srebrny medal w biegu na 600m. Zawody odbyły się w nowoczesnej hali lekkoatletycznej KGHM Ślęza Arena we Wrocławiu. Zanim Hania awansowała do Finału dzień wcześniej pewnie zwyciężyła w biegu eliminacyjnym uzyskując czas 1:36,50, który dał jej bezpośredni awans do niedzielnego finału. W biegu finałowym stawka siedmiu zawodniczek była bardzo wyrównana o czym świadczyły rekordy życiowe zawodniczek z tego sezonu. Ostatecznie po zaciętej walce na ostatnich metrach Hania Owczaruk zajęła 2. Miejsce w biegu finałowym z czasem 1:35,03 ulegając tylko rywalce z Wrocławia. Hania po raz kolejny potwierdziła, że potrafi przygotować formę na imprezę mistrzowską zdobywając kolejny medal do kolekcji. Na tych samych Mistrzostwach wystartowała Zuzanna Ziomko, która rywalizowała na dystansie 400m. Zuzia w biegu eliminacyjnym uzyskała swój najlepszy wynik 59,47 co dało jej awans do niedzielnego Finału B. W finale Zuzia pobiegała minimalnie wolniej przebiegając linię męty na czwartym miejscu z czasem 61,67 i ostatecznie zajęła 10. Miejsce w Polsce. W konkursie trójskoku w kategorii U18 świetnie zaprezentował się Kacper Caban, który ustanawiając rekord życiowy wynikiem 12,67 zajął wysokie 9. Miejsce. Kacper dopiero zaczyna przygodę z trójskokiem, a już potrafi rywalizować z najlepszymi w Polsce zawodnikami. Czwarta nasza zawodniczka Nela Zygmunt przystąpiła do rywalizacji na dystansie 200m, jednak popełniony falstart w biegu eliminacyjnym wykluczył ją z rywalizacji. Wyjazd na zawody dofinansowany z budżetu Gminy Międzyzdroje.

Czwartek, Luty 8, 2024, 10:44

Piątek, Luty 2, 2024, 19:35

Z workiem ośmiu medali wrócili zawodnicy i zawodniczki Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje z ostatnich Halowych Mistrzostw Województwa w lekkoatletyce, które odbyły w dniu 27 stycznia w nowoczesnej hali sportowej Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu. Worek z medalami otworzyła Nela Zygmunt, która zdobyła brązowy medal w biegu na 60m ppł-9,42 PB w kategorii U18. Nela w tym samym dniu zdobyła drugi brązowy medal w biegu na 200m-27,11 PB. Dwa złote medale wywalczyła w kategorii U20 Zuzia Ziomko, która na dystansach 200m-26,26 PB i 400m-60,17 nie miała sobie równych. Dwa brązowe medale wywalczyła Liliana Leszczyńska w kategorii U16 w biegu na 60m-8,56 oraz 300m-45,22 PB. Warto dodać, że Lilka jest aktualnie w kategorii U14 i walczyła z rywalkami o dwa lata starszymi. Złoty medal w biegu na 600m-1:34,89 wywalczyła w kategorii U18 Hanna Owczaruk, która uzyskała drugi wynik w Polsce w kategorii U18. Pozostałe wyniki naszych zawodników: Kacper Caban blisko podium w skoku w dal U18 wynik tym razem 5,86 PB. 4. miejsce Zosia Stefańska w Skoku w dal U16 wynik-4,53 i 4.miejsce w biegu na 60m-8,85. Faustyna Kmera 5. Miejsce w skoku w dal U16 wynik 4,47 PB oraz 60m-9,10 PB. Ola Cieśla U18 60m-8,88, Paulina Młyńska U18 60m-9,34, Anastazja Chełska U16-9,79, Nela Zygmunt U18 skok w dal-4,58. Czwórka zawodniczek i zawodników wystartuje w dniach 9-11.02.2024 w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20, które tym razem odbędą się w stolicy Dolnego Śląska Wrocławiu. Gratulujemy i trzymamy kciuki za następne sukcesy.

Czwartek, Luty 1, 2024, 13:18

Grupa 11 zawodniczek i zawodników wraz z trenerem uczestniczyła w dniach 19-27.01.2024 r. w zgrupowaniu sportowym w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Zgrupowanie sportowe pn. "Lekkoatletyczna hala z Fundacją Lotto" zostało dofiansowane w ramach programu grantowego Fundacji Lotto w kwocie 15.000,00 zł. Z środków fundacji Lotto został pokryty koszt transportu, noclegów oraz  wyżywienia. Dziękujemy Fundacji Lotto za umożliwienie wyjazdu na zgrupowanie sportowe gdzie trenują najlepsi Polscy Olimpijczycy. Treningi wykonane na obozie napewno zaprocentują i przełożą się na medale Mistrzostw Polski.